#medlinki

BML z radością i nieukrywanym entuzjazmem informuje, że rozpoczyna projekt #medlinki, czyli zbiórkę linków do materiałów, które są przydatne w nauce medycyny. Zbieramy wszystko, w szczególności:

  • wytyczne towarzystw naukowych
  • darmowe podręczniki / skrypty
  • notatki/ ściągawki
  • prezentacje
  • filmy instruktażowe
  • platformy edukacyjne
  • porady ekspertów

Celem jest stworzenie jak największej bazy wiedzy… o bazach wiedzy (metabazy). Skolekcjonowania wszystkich tych stron, które tak długo i usilnie szukaliście, a które okazały się później niezmiernie przydatne w nauce zawodu.

Mała uwaga na początku, by uniknąć nieporozumień: nie będą publikowane odnośniki do stron, które łamią prawa autorskie. Jeżeli jest fajny podręcznik na Chomiku, to niech tam zostanie. Ja nie pytam, skąd się tam wziął. Materiały zgrane od wykładowcy? Tylko, jeśli są ich publikacja w internecie jest dozwolona. Tak więc zdjęcia slajdów z wykładów z ukrycia odpadają, podobnie jak skany skryptów. Wszyscy wiemy, że te rzeczy krążą pocztą pantoflową między studentami i lekarzami – i niech tak zostanie. Ale jest jeszcze cała masa cennych i wartościowych zasobów dostępnych nieodpłatnie – i tymi zasobami chciałbym, żebyśmy się wszyscy ze sobą podzielili.

Wysyłajcie proszę swoje propozycje w komentarzach do tego tekstu albo na adres kontakt@bedacmlodymlekarzem.pl – te, które spełnią ww. kryteria, będą na bieżąco aktualizowane na stronie:

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/medlinki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!

Zobacz też

O autorze

Krzysztof Ostaszewski
Redaktor Naczelny
Redaktor naczelny BML. Członek Porozumienia Rezydentów. W 2013 rozpoczął rezydenturę z onkologii klinicznej. W trakcie studiów wyjechał na praktyki do Austrii i Łotwy, odbył również roczne stypendium w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS. Żegluje i jeździ po świecie rowerem. Dużo :-).
"Hasta la muerte, todo es vida." - Miguel de Cervantes, Don Quixote de la Mancha

Komentarze na temat “#medlinki”:

Dodaj komentarz

Ze względu na ochronę antyspamową komentarz każdego nowego użytkownika musi być zaakceptowany przez moderatora. W związku z tym może minąć trochę czasu nim Twój wpis pojawi się na stronie. Prosimy o cierpliwość :).

Nie musisz podawać swojego adresu email. Jeśli to zrobisz, nie będzie opublikowany - przyda się, gdybyśmy chcieli się z Tobą skontaktować. Zachęcamy również do zapisywania się do newslettera!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.