Sytuacja lekarzy rozpoczynających szkolenia specjalizacyjne – aspekty psychologiczne, etyczne i ekonomiczne

BML zachęca do wzięcia udziału w przeprowadzanym wśród lekarzy i lekarzy dentystów z rozpoczętym szkoleniem specjalizacyjnym (niezależnie od trybu szkolenia) badaniu naukowym. Ma ono na celu poszerzenie wiedzy i zebranie opinii młodych lekarzy nt. przebiegu szkoleń specjalizacyjnych oraz mankamentów z nimi związanymi. Ankieta składa się z 36 krótkich pytań (zazwyczaj jednokrotnego wyboru), zatem jej wypełnienie nie powinno trwać dłużej niż 10-12 minut

Badanie to koordynowane jest przez Komisję Etyki Lekarskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi – wierzymy że wyniki tego badania pozwolą na lepsze poznanie realiów związanych z obecnie prowadzonymi szkoleniami specjalizacyjnymi oraz ewentualną poprawę obecnie istniejącej sytuacji. Osoby przeprowadzające badanie planują przedstawić jego wyniki szerokiemu gronu autorytetów świata medycznego oraz osobom i jednostkom odpowiedzialnym za przeprowadzanie szkoleń specjalizacyjnych (MZ, CMKP etc).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o ich zadawanie drogą mailową na adres: badania.oil@gmail.com.

Liczymy na pomoc i wsparcie, za które z góry dziękujemy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!

Zobacz też

O autorze

Krzysztof Ostaszewski
Redaktor Naczelny
Redaktor naczelny BML. Członek Porozumienia Rezydentów. W 2013 rozpoczął rezydenturę z onkologii klinicznej. W trakcie studiów wyjechał na praktyki do Austrii i Łotwy, odbył również roczne stypendium w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS. Żegluje i jeździ po świecie rowerem. Dużo :-).
"Hasta la muerte, todo es vida." - Miguel de Cervantes, Don Quixote de la Mancha

Dwa komentarze na temat “Sytuacja lekarzy rozpoczynających szkolenia specjalizacyjne – aspekty psychologiczne, etyczne i ekonomiczne”:

  1. Ja może trochę nie na temat ,ale chciałbym zapytać gdzie można znaleźć wyniki rekrutacji na miejsca specjalizacyjne w województwie lubelskim? W mazowieckim znaleźć łatwo na stronie urzędu a w lubelskim nigdzie nie ma…

Dodaj komentarz

Ze względu na ochronę antyspamową komentarz każdego nowego użytkownika musi być zaakceptowany przez moderatora. W związku z tym może minąć trochę czasu nim Twój wpis pojawi się na stronie. Prosimy o cierpliwość :).

Nie musisz podawać swojego adresu email. Jeśli to zrobisz, nie będzie opublikowany - przyda się, gdybyśmy chcieli się z Tobą skontaktować. Zachęcamy również do zapisywania się do newslettera!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.