Zespół Ratunkowy PCPM – przekaż 1% podatku!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zajmuje się międzynarodową pomocą rozwojową i ratunkową. Od 2014 roku w ramach fundacji powstał Zespół Ratunkowy PCPM. Celem zespołu jest szybkie reagowanie na klęski żywiołowe oraz kryzysy humanitarne na świecie.

Zespół Ratunkowy PCPM był jedną z pierwszych ekip międzynarodowych niosących pomoc medyczną w Nepalu po dramatycznym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj 25 kwietnia 2015, podczas którego zginęło prawie 10 000 osób. Zespół był obecny również na kijowskim Majdanie, podczas powodzi w Bośni i Hercegowinie, zaś w marcu 2016 niósł pomoc medyczną uchodźcom w irackim Kurdystanie. Pozostaje w stałej gotowości, by w razie potrzeby nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. W sytuacjach kryzysowych jest w stanie wyruszyć w ciągu 24h.

 

pcpm03

 

Członkami zespołu są sprawdzeni wolontariusze: lekarze, ratownicy i pielęgniarki, jak również inni ratownicy specjalistyczni, strażacy oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM. Zespół raz do roku prowadzi rekrutację, podczas której ochotnicy poddawani są licznym testom zarówno psychologicznym, sprawnościowym, jak i merytorycznym. Wszyscy członkowie między misjami biorą udział w cyklicznych szkoleniach, podczas których zarówno podnoszą swoje kwalifikacje, jak i budują więzi, by być zespołem nie tylko z nazwy, lecz grupą ludzi, która się dobrze zna i wie, że może na siebie liczyć w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zespół Ratunkowy PCPM przechodzi obecnie certyfikację w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jako lekki medyczny zespół szybkiego reagowania (Light Emergency Medical Team).

 

pcpm04

 

Działalność zespołu jest finansowana wyłącznie ze środków własnych PCPM oraz dobrowolnych wpłat.

Jeśli jeszcze nie przekazaliście swojego 1%, już wiecie, co z nim zrobić ;).
Każde wsparcie jest na wagę złota!

Środki z dobrowolnych wpłat zostaną w całości wykorzystane na sfinansowanie działalności Zespołu Ratunkowego PCPM w krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi oraz kryzysami humanitarnymi (w tym m.in. na zakup leków i sprzętu ratowniczego, transport do krajów dotkniętych katastrofą, zakwaterowanie polskich ratowników oraz inne koszty operacyjne).

 

pcpm02

 
1% numer KRS: 0000259298.
Dobrowolne wpłaty: Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej mBank S.A.
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001
SWIFT: BREXPLPW
tytuł wpłaty: wpłata na Zespół Ratunkowy PCPM
www: pcpm.org.pl

 

pcpm01

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!

Zobacz też

O autorze

Martyna Kościesza
wpis gościnny
Lekarz w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Członek Zespołu Ratunkowego PCPM. Podróżniczka.
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu." - Albert Schweitzer

Dodaj komentarz

Ze względu na ochronę antyspamową komentarz każdego nowego użytkownika musi być zaakceptowany przez moderatora. W związku z tym może minąć trochę czasu nim Twój wpis pojawi się na stronie. Prosimy o cierpliwość :).

Nie musisz podawać swojego adresu email. Jeśli to zrobisz, nie będzie opublikowany - przyda się, gdybyśmy chcieli się z Tobą skontaktować. Zachęcamy również do zapisywania się do newslettera!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.