Gdzie warto robić specjalizację z nefrologii? Prezentacja firmy Fresenius Nephrocare Polska.

Jesteś specjalistą chorób wewnętrznych albo lekarzem rozpoczynającym specjalizację. Interesujesz się nefrologią. Szukasz dobrego miejsca specjalizacyjnego. Masz szeroki wybór możliwości: od Klinik i ośrodków akademickich po szpitale powiatowe. A czy brałeś pod uwagę specjalizację w prywatnej sieci szpitali z centrami dializacyjnymi i oddziałami nefrologicznymi? Przedstawiamy jedną z możliwości, którą warto wziąć pod uwagę: placówki firmy Fresenius Nephrocare Polska, lidera na polskim rynku dializoterapii.

Fresenius Medical Care

Zanim przejdziemy do przedstawienia szczegółowej oferty, poświęćmy parę słów na przedstawienie potencjalnego pracodawcy. Firma Fresenius Medical Care jest wiodącym na świecie dostawcą wyrobów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Od ponad 40 lat ustala standardy w dziedzinie dializoterapii. Jak przyznają jej pracownicy – lekarze nefrolodzy – to ona wprowadza nowatorski sprzęt, oprogramowanie i standardy, które są następnie wdrażane przez pozostałe placówki w kraju.

Fresenius Medical Care jest producentem pełnego asortymentu produktów do dializ. Prowadzi ponad 3.500 placówek w ponad 40 krajach na świecie. Czynnie angażuje się w działania na rzecz poprawy jakości życia pacjentów, poprzez wydawanie materiałów informacyjnych i prowadzenie kampanii społecznych.

Jedną z bardziej znanych jest polska akcja skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zatytułowana „Drugie życie”. Jej celem jest zwiększenie poziomu społecznej akceptacji dla transplantacji narządów. Poprzez cykl szkoleń połączony z rozdawaniem materiałów edukacyjnych w zorganizowanych do tej pory od 2009 r. ośmiu edycjach kampanii udało się rozdać ponad 800.000 oświadczeń woli.

fresenius-03m

W Polsce

Firma Fresenius Medical Care Polska obecna jest na polskim rynku od prawie 30 lat. Produkty do hemodializy i dializy otrzewnowej, m. in. aparaty do hemodializ, dializatory
i cyklery do dializ otrzewnowych firmy Fresenius wyposażają oddziały nefrologiczne
i stacje dializ w szpitalach na terenie całej Polski. Firma jest także dystrybutorem leków dla pacjentów z niewydolnością nerek.

Fresenius Medical Care prowadzi w Polsce sieć stacji dializ poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska. Centrum Dializ Fresenius to jeden z największych niepublicznych świadczeniodawców w Polsce. Obecnie firma prowadzi 72 stacje dializ w całym kraju, a pierwsza jej placówka powstała w 2000r. Obecnie pod opieką specjalistów z Fresenius Nephrocare Polska znajduje się prawie 6000 pacjentów, leczonych za pomocą hemodializy
i dializy otrzewnowej. Firma prowadzi także poradnie i oddziały nefrologiczne.

Fresenius Nephrocare jako świadomy pracodawca dąży do możliwie jak najlepszego zapewnienia swoim pracownikom wszelkich elementów niezbędnych do pracy, wiedząc, że ich satysfakcja i odpowiednie przeszkolenie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dobrego samopoczucia i satysfakcji pacjentów.

Umożliwia rozwój umiejętności zespołów zatrudnionych w stacjach dializ poprzez udzielanie wsparcia pracownikom poszczególnych stacji, oferując im możliwość skorzystania z programów szkoleniowych, wydarzeń edukacyjnych i uczestniczenia w konferencjach naukowych.

fresenius-02m

Szkolenie pracowników

Wiedza specjalistyczna oferowana przez Fresenius Nephrocare jest efektem niezliczonych warsztatów szkoleniowych organizowanych w skali regionalnej, którego przykładem był niedawno zorganizowany w Krakowie bezpłatny specjalistyczny kurs "Przewlekła niewydolność nerek w praktyce lekarskiej" z cyklem wykładów dla lekarzy stażystów i rezydentów, poświęcony najważniejszym zagadnieniom związanym z opieką nad pacjentami nefrologicznymi. Planowane jest cykliczne powtarzanie kursu.

Lekarze i pielęgniarki Centrum Dializ Fresenius każdego roku uczestniczą w wydarzeniach organizowanych w kraju i za granicą, takich jak kongresy ERA-EDTA (European Renal Association – European Dialysis and Transplant Association) i EDTNA/ERCA (European Renal Association –European Dialysis and Transplant Nurses Association/European Renal Care Association). Wiele z tych wydarzeń posiada również certyfikat regionalnych stowarzyszeń medycznych i udział w nich zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych.

fresenius-01m

Oferta pracy

Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o. o. w Polsce leczy pacjentów od 2000 r. Obecnie prowadzi 72 centra dializacyjne zlokalizowane na obszarze całego kraju.
Dlaczego warto dołączyć? Firma zapewnia:

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę (lub inną dogodną formę zatrudnienia).
  • Przyjazną, partnerską atmosferę pracy.
  • Udział w rozwojowych, interdyscyplinarnych projektach.
  • Możliwość udziału w specjalistycznych szkoleniach zawodowych.
  • Możliwość udziału w szkoleniach rozwijających osobiste umiejętności miękkie.
  • Możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy w ramach międzynarodowego know-how.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z wieloletnim pracownikiem oddziału nefrologii Szpitala Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, obecnie dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Limanowej lek. Agnieszką Pardałą.

Fresenius Nephrocare Polska oferuje pracę w ośrodkach w całym kraju.
Poniżej przedstawiamy aktualną listę wolnych miejsc rezydenckich:


lp. nazwa placówki adres dane kontaktowe ilość miejsc rezydenckich
1 Centrum Dializ Fresenius, Ośrodek Dializ nr 18 w Krakowie Os Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków ewa.benedyk-lorens@fmc-ag.com Choroby wewnętrzne: 9 Nefrologia: 6 (3 modułowe)
2 Centrum Dializ Fresenius, Ośrodek Dializ nr 26 w Krośnie Korczyńska 57, 38-400 Krosno janusz.glazar@fmc-ag.com choroby wewnętrzne: 3

Zachęcamy do kontaktu z lokalnymi koordynatorami ww. placówek.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę pisać na adres: sekretariat.pl@fmc-ag.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!

Zobacz też

O autorze

Społeczność BML / Nadesłane
 
Społeczność BML to użytkownik zbiorowy - przygotowany dla każdego, kto chciałby opublikować swój tekst bez rozpoczynania stałej współpracy. Pragniesz udzielić kilku rad rozpoczynającym karierę medykom, ale nie widzisz potrzeby dołączania do grupy autorów? Masz ciekawe przemyślenia, którymi chciał(a)byś się podzielić? Organizujesz akcję charytatywną / happening / spotkanie warte rozreklamowania? Prowadzisz ciekawy portal, o którym chciałbyś napisać? Witamy wśród nas, młodych medyków!
"I am what I am because of who we all are." - Leymah Gbowee

Dodaj komentarz

Ze względu na ochronę antyspamową komentarz każdego nowego użytkownika musi być zaakceptowany przez moderatora. W związku z tym może minąć trochę czasu nim Twój wpis pojawi się na stronie. Prosimy o cierpliwość :).

Nie musisz podawać swojego adresu email. Jeśli to zrobisz, nie będzie opublikowany - przyda się, gdybyśmy chcieli się z Tobą skontaktować. Zachęcamy również do zapisywania się do newslettera!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.