Biała niedziela: odsłona druga

W majowy weekend 13-14.05.2017 po raz drugi reaktywujemy wydarzenie „Biała Niedziela”, w miejscowości Przezmark w województwie pomorskim, oddalonym o ok. 240 km od Warszawy. Jest to akcja profilaktyczna w niewielkiej wsi, dzięki której pacjenci z ograniczonym dostępem do specjalistów będą mogli uzyskać taką poradę. Organizatorzy są w kontakcie z lekarzami rodzinnymi pracującymi w pobliskich miejscowościach, którzy po wskazówkach lekarzy biorących udział w akcji wypiszą stosowne skierowania bądź recepty.
Swoją akcją chcemy dotrzeć do osób, która przez ograniczenia finansowe, wiekowe nie ma możliwości kontaktu z lekarzem specjalistą bądź nie są świadomi swojej choroby.

Szczególnie poszukiwani rezydenci bądź specjaliści w dziedzinach: dermatologia, kardiologia, pulmonologia, neurologia, chirurgia naczyniowa, laryngologia.

Podczas akcji wykonywane będą również badania profilaktyczne (pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia tętniczego, BMI) i seminaria z zakresu profilaktyki boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu oraz zasad prawidłowego odżywiania.

Zapewniamy dojazd z Warszawy, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu.
Organizatorami są Fundacja SASA oraz gmina Stary Dzierzgoń.

Jeśli kształcisz się w innej specjalizacji, ale uważasz, że Twoje umiejętności będą kluczowe dla pacjentów, prosimy o kontakt.

Olga Korycińska
509 058 906
olga.korycinska@sasafoundation.com

Film z poprzedniej edycji akcji:

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!

Zobacz też

O autorze

Społeczność BML / Nadesłane
 
Społeczność BML to użytkownik zbiorowy - przygotowany dla każdego, kto chciałby opublikować swój tekst bez rozpoczynania stałej współpracy. Pragniesz udzielić kilku rad rozpoczynającym karierę medykom, ale nie widzisz potrzeby dołączania do grupy autorów? Masz ciekawe przemyślenia, którymi chciał(a)byś się podzielić? Organizujesz akcję charytatywną / happening / spotkanie warte rozreklamowania? Prowadzisz ciekawy portal, o którym chciałbyś napisać? Witamy wśród nas, młodych medyków!
"I am what I am because of who we all are." - Leymah Gbowee

Dodaj komentarz

Ze względu na ochronę antyspamową komentarz każdego nowego użytkownika musi być zaakceptowany przez moderatora. W związku z tym może minąć trochę czasu nim Twój wpis pojawi się na stronie. Prosimy o cierpliwość :).

Nie musisz podawać swojego adresu email. Jeśli to zrobisz, nie będzie opublikowany - przyda się, gdybyśmy chcieli się z Tobą skontaktować. Zachęcamy również do zapisywania się do newslettera!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.